Rozstrzygnięto pierwszy konkurs na granty przedwdrożeniowe
08 marca 2018

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy (Lider utworzonego Konsorcjum) oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy realizują od kilku miesięcy wspólny projekt pn. "Inkubator Innowacyjności +". Obie uczelnie dostały na ten cel prawie 3,8 mln zł z Unii Europejskiej z programu realizowanego w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4).

Z całej kwoty dofinansowania ok. 1,9 mln zł obie uczelnie przeznaczyły na wewnętrzne działanie konkursowe, które ma promować najlepsze innowacyjne projekty, wynalazki, pomysły, badania naukowe, które mogą być zastosowane w biznesie i trafić na rynek w formie konkretnych usług czy produktów. Naukowiec lub wyróżniony zespół badawczy będzie mógł przeznaczyć uzyskane pieniądze np. na zakup niezbędnych materiałów, będzie możliwe wykorzystanie dodatkowej aparatury badawczej, zamówienie usług badawczych na zewnątrz itp.

W pierwszym konkursie zorganizowanym na UTP wybrano 8 zgłoszonych projektów.

Lista tematów projektów na granty na prace przedwdrożeniowe w ramach UTP w Bydgoszczy, które uzyskały pozytywną rekomendację i finansowanie, jak i szczegóły dotyczące "Inkubatora Innowacyjności+" do pobrania tutaj

Uprzejmie informujemy, że od 1 marca trwa II edycja konkursu o przyznanie grantu na prace przedwdrożeniowe – podniesienie poziomu gotowości wdrożeniowej (TRL) realizowanego przez konsorcjum UTP i UKW w Bydgoszczy w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+".

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca 2018 roku!

Więcej informacji - w tym dokumentacja konkursowa na stronie: www.CTT.utp.edu.pl.