Rozwijamy współpracę ze szkołami z Powiatu Wąbrzeskiego
15 września 2021

Powiat Wąbrzeski zawarł porozumienie o współpracy dydaktycznej z Politechniką Bydgoską. Uczelnia zapowiada również powstanie kompleksowego programu partnerskiego dla szkół ponadpodstawowych z całego województwa.

Zawarte 15 września 2021 roku porozumienie zakłada objęcie przez Politechnikę patronatem naukowym wyznaczonych szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu wąbrzeskiego. Uczniowie będą mogli skorzystać z zajęć i wykładów prowadzonych przez nauczycieli akademickich w poszczególnych liceach i technikach oraz na terenie kampusu, z wykorzystaniem zaplecza dydaktyczno-laboratoryjnego Uczelni. Porozumienie zakłada także konsultacje dla nauczycieli szkół średnich oraz wsparcie w zakresie planowania i realizacji kształcenia.

Politechnika Bydgoska zapowiada także powstanie kompleksowego programu partnerskiego, z którego skorzystać będą mogły szkoły ponadpodstawowe z całego województwa kujawsko-pomorskiego. – Chcemy zaproponować nową platformę współpracy z uczniami i pedagogami, ułatwić dostęp do kadry i zasobów Uczelni. To szansa na uatrakcyjnienie programów nauczania oraz rozwijania zainteresowań, wiedzy i praktycznych kompetencji młodzieży. Program nad którym pracujemy to nie tylko dydaktyka. Chcemy promować również studiowanie w Bydgoszczy i pokazywać, że warto wybrać to Miasto oraz Politechnikę Bydgoską na start do budowania zawodowej przyszłości – mówi prof. dr hab. inż. Marek Adamski, Rektor Politechniki Bydgoskiej.