Rusza inwestycja nowego budynku dydaktycznego UTP
30 października 2020

29.10.2020 r. została podpisana umowa pomiędzy Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym a przedsiębiorstwem BUDIMEX S.A., która dotyczy budowy budynku dydaktycznego dla potrzeb uczelni.

Podczas spotkania UTP reprezentował Rektor - prof. dr hab. inż. Marek Adamski oraz Kwestor - mgr inż. Renata Zalewska, natomiast firmę Budimex S.A. Dyrektor regionu Budimex - Radosław Slesar, Kierownik ds. handlowych - Fabian Lewandowski, Kierownik budowy - Adam Olejniczak oraz Kierownik kontraktu - Paweł Majkowski. W podpisaniu umowy udział wzięli również przedstawiciele Inwestora Zastępczego: Dyrektor biura - Alina Latos oraz zastępca koordynatora projektu - Mariusz Frelichowski.

W spotkaniu uczestniczyli także Przewodniczący Komisji ds. realizacji inwestycji Budowy budynku dydaktycznego - dr hab. inż. Maciej Dutkiewicz, prof. uczelni, Zastępca Kanclerza ds. administracyjnych p.o. Kanclerza UTP – mgr inż. Marian Dahms, przedstawiciel Działu Zakupów i Zamówień Publicznych UTP – inż. Agata Juśkowiak.

Prace związane z budową rozpoczną się niebawem. Symboliczna "pierwsza łopata" zostanie wbita już przed 11 listopada. Zakończenie inwestycji planuje się w terminie czerwiec-wrzesień 2022 r. Powierzchnia użytkowa budynku będzie wynosić 4676,51 m2. Obiekt będzie miał 3 kondygnacje naziemne i piwnice. Będzie tam również sala wykładowa dla 600 osób, przy pomocy kurtyn akustycznych będzie mogła zostać dzielona na cztery lub dwie mniejsze sale. Ma ona służyć nie tylko celom dydaktycznym, ale także organizacji w niej imprez kulturalnych.

{gallery}galerie/budimex{/gallery}