SocialTruth. Walka z fake news
13 kwietnia 2021

Jak wiadomo, tzw. fake news oraz dezinformacja mogą powodować rezygnację części społeczeństwa z pewnych działań. Co dzisiaj jest ogromnie ważne - także ze szczepień.

Mogą bezpośrednio zaszkodzić osobom, które są wprowadzane w błąd fałszywymi doniesieniami o sposobach na radzenie sobie z wirusem, a także zmniejszyć zaufanie w autorytety naukowe lub wpływać na decyzje konsumenckie i wyborcze.

Elsevier (m.in. czasopismo Applied Soft Computing) oraz projekt H2020 SocialTruth (którego partnerem jest nasza uczelnia) w celu intensyfikacji badań naukowych w zakresie zastosowania inteligentnych narzędzi do walki z dezinformacją organizuje mini e-sympozjum pod tytułem: "Machine Learning to combat Fake News and Media Manipulation" (uczenie maszynowe w walce ze zjawiskiem Fake News i manipulacją medialną).

W wydarzeniu prelegentami będą m.in. pracownicy Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki - profesorowie uczelni - Michał Choraś i Rafał Kozik.

Webinarium odbędzie się we wtorek, 20 kwietnia 2021 o godzinie 11:00 ET (17:00 w naszej strefie czasowej). Link do rejestracji: https://www.workcast.com/register?cpak=7948916184707381.
Więcej informacji na stronie projektu.

This project has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under grant agreement No. 825477.