Solidarni z Białorusią
14 października 2020

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy przystąpił do programu NAWA i KRASP „Solidarni z Białorusią".

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach inicjatywy rządowej „Solidarni z Białorusią" wesprze stypendiami studentów i naukowców. NAWA wraz z KRASP będzie realizowała na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego działania wspierające Białorusinów: „Solidarni ze studentami" oraz „Solidarni z naukowcami".

W ramach działania „Solidarni ze studentami" zostaną przyznane stypendia na rok akademicki 2020/2021. Dla 25 naukowców z Białorusi przewidziane są natomiast stypendia na prowadzenie badań naukowych na polskich uczelniach i w instytutach badawczo-naukowych. Budżet działania „Solidarni z naukowcami" to 2 mln zł.

Zarys Zasad koordynacji działania „Solidarni ze studentami"

Zarys koordynacji działania „Solidarni z naukowcami"

Zapraszamy chętnych studentów i naukowców z Białorusi na UTP w Bydgoszczy!

Kontakt Studenci:
Biuro ds. umiędzynarodowienia i kształcenia biznesowego:
cis@utp.edu.pl

Kontakt Naukowcy: