SONDA w przedszkolu
15 czerwca 2018

Członkowie koła naukowego SONDA UTP w Bydgoszczy odwiedzili 13 czerwca Społeczne Towarzystwo Edukacji Przedszkolnej Przedszkole nr 1 w Bydgoszczy.

Przedszkolaki dowiedziały się, kim jest naukowiec, czym zajmują się studenci na UTP. W ramach spotkania z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przybliżono aspekty dotyczące zastosowania robotów w codziennych czynnościach oraz postępu technologii. Nie zabrakło również pokazu kilku robotów, w tym robota humanoidalnego czy mini dronów. Przedszkolaki poznały umiejętności robota - małego ludzika, który poruszał się, wykonywał ćwiczenia gimnastyczne, a nawet ruchy taneczne. Na pamiątkę spotkania przedszkolaki otrzymały birety, które symbolizują zawiązaną już kilka lat temu współpracę pomiędzy STEP Przedszkolem nr 1 a Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.