Startujemy z Enea Bydgoszcz triathlon!
18 czerwca 2021

Zawody Enea Bydgoszcz Triathlon przyciągają co roku kilka tysięcy zawodników z całego kraju. Na starcie stają zawodowcy i amatorzy, których zmagania obserwuje ponad 20 tysięcy kibiców. Uczestnicy rywalizują na kilku dystansach przeznaczonych dla debiutantów oraz osób bardziej zaawansowanych.

- W zawodach wystartuje nasz uczelniany team, a nasi studenci zasilą grono wolontariuszy wspierających organizację i przebieg wydarzenia. Podczas zawodów będzie okazja do promocji oferty dydaktycznej Uczelni oraz nowej marki jaką jest Politechnika Bydgoska – mówi prof. Marek Adamski, Rektor UTP.

Latem odbędą się 2 edycje największej imprezy triathlonowej w Polsce. Zawody przeniesione z 2020 roku odbędą się 10 i 11 lipca 2021 roku. Tegoroczną edycję zaplanowano natomiast na 28-29 sierpnia 2021 roku. Każdy znajdzie dystans dla siebie, a wyspecjalizowani biegacze, pływacy i kolarze mogą startować w sztafetach. Szczegóły na stronie https://bydgoszcztriathlon.pl/, a nasi studenci mogą liczyć na zniżki.