Studenci UTP na II Dniach Energii
06 czerwca 2017

W dniu 2 czerwca 2017 r. na Starym Rynku w godz. 12.00 – 18.00 zostały zorganizowane przez Urząd Miasta Bydgoszczy, konkretnie przez Zespół ds. Zarządzania Energią II Dni Energii „Przesiądź się na czystą energię”.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy jako ICOZE (Interdyscyplinarne Centrum OZE ) był partnerem merytorycznym tej imprezy. Prezentował tam również swoje stoisko. Oficjalne powitanie Wystawców przez wiceprezydenta Miasta Bydgoszczy odbyło się o godz. 11.30 (sala im. Łochowskiego, ul. Jezuicka 2). Jednocześnie w
tym samym dniu w Sali Sesyjnej bydgoskiego Ratusza, w godz. 9.00 – 15.00 odbyło się XXV. Forum Ochrony Środowiska „Niskoemisyjna Bydgoszcz”, organizowane przez Wydział Zintegrowanego Rozwoju Urzędu Miasta Bydgoszczy.
W ramach obchodów Bydgoskich Dni Energii „Przesiądź się na czystą energię” zorganizowano wiele atrakcji m.in. prezentacje pojazdów elektrycznych m.in. Tesla, Nissan, BMW, Toyota, Mitsubishi, autobus edukacyjnodemonstracyny KAPE, punkty ładowania pojazdów elektrycznych, stanowiska firm związanych z odnawialnymi
źródłami energii, węzeł demonstracyjny KPEC Sp. z o.o., finał konkursu szkolnego „Uwolnij energię”, prezentacje projektów międzynarodowych CitiEnGov oraz ENERGY@SCHOOL Interreg Central Europe, stanowiska informacyjne szkół (Zespół Szkół Mechanicznych nr 2, Zespół Szkół Budowlanych)) i uczelni kształcących w zawodach związanych z branżą odnawialnych źródeł energii, znakowanie rowerów przez Policję. Dla dzieci odbyły się również pokazy Profesora Ciekawskiego.

Organizatorzy umożliwili w godzinach od 10.00 do 13.00 zwiedzanie M.K.U.O. ProNatura Sp. z.o.o. Przedstawiciele uczelni oraz studenci dwóch kierunków studiów: Inżynieria OZE - Wydział Mechaniczny oraz Energetyka - Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechnik prezentowali ofertę dydaktyczno-badawczą
uczelni z zakresu związanego z branżą odnawialnych źródeł energii. Studenci wspólnie z uczniami techników kształcących w zakresie Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej (Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 oraz Technikum przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego) prezentowali praktyczny montaż modułów fotowoltaicznych.

Fotogaleria na https://www.facebook.com/pg/inzynieriaoze/photos/?tab=album&album_id=1273200736111777

W imieniu dra inż. Adama Mrozińskiego serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i uczestnictwo studentom Koła Naukowego Inżynierii OZE oraz kierunku Energetyka -
Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki.