Studenci z Delaware State University ponownie odwiedzili UTP
23 maja 2017

W maju i czerwcu nasza Uczelnia już po raz drugi gości studentów zza Oceanu. Grupa dziesięciorga studentów z Delaware State University (Dover, USA) przybyła do nas w ramach programu I-STARS (International Science and Technology Academy for Research Scholars) wraz z koordynatorem projektu Profesorem Mazenem Shahinem.
22 maja odbyło się spotkanie organizacyjne i oficjalne powitanie gości przez Prof. dr hab. inż. Adama Gadomskiego – Prorektora ds. współpracy międzynarodowej. Po krótkim wystąpieniu prof. Shahina, oraz prezentacji tematów badawczych przez nauczycieli akademickich UTP zagraniczni studenci dokonali wyboru projektów, którymi zajmować się będą w trakcie miesięcznego pobytu na UTP.

Wzorem ubiegłego roku studenci od poniedziałku do piątku będą prowadzić badania naukowe, a podczas weekendów będą mieli okazję poznawać najpiękniejsze zakątki naszego regionu, kraju i nie tylko.

Opiekunami naukowymi amerykańskich studentów studentów zostali:
- Prof. dr hab. inż. Adam Gadomski – Instytut Matematyki i Fizyki, Zakład Fizyki
- Dr Jacek Siódmiak – Instytut Matematyki i Fizyki, Zakład Fizyki
- Mgr inż. Piotr Bełdowski - Instytut Matematyki i Fizyki, Zakład Fizyki
- Dr inż. Dorota Olszewska – Wydział Rolnictwa i Biotechnologii, Katedra Genetyki, Fizjologii i Biotechnologii Roślin
- Dr inż. Iwona Jędrzejczyk - Wydział Rolnictwa i Biotechnologii, Zakład Biologii Molekularnej i Cytometrii
- Dr inż. Monika Rewers Wydział Rolnictwa i Biotechnologii, Zakład Biologii Molekularnej i Cytometrii
- Dr inż. Dariusz Kulus, Wydział Rolnictwa i Biotechnologii, Katedra Roślin Ozdobnych i Warzywnych
- Dr Stanisław Jung – Wydział Inżynierii Mechanicznej, Zakład Inżynierii Biomedycznej