Studenci zagraniczni na UTP nie poddają się i studiują zdalnie
08 kwietnia 2020

Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa na naszej uczelni przebywa aktualnie ponad 100 studentów zagranicznych, którzy przyjechali na UTP w lutym w ramach programu Erasmus+.

Studenci pochodzą głównie z Włoch, Hiszpanii i Turcji. Studenci zainaugurowali nowy rok akademicki w ostatnim tygodniu lutego. Wówczas jeszcze udało się zorganizować im Tydzień Orientacyjny podczas którego mieli możliwość poznać naszą uczelnie, Bydgoszcz i Toruń. Niestety w kolejnych tygodniach zajęcia zostały odwołane i część studentów zdecydowała się wrócić do swoich krajów. Ponad 100 studentów jednak zostało na UTP i kontynuuje studia uczestnicząc w zajęciach zdalnych oferowanych przez poszczególne Wydziały. Sytuacja, w której znaleźli się studenci zagraniczni jest dla nich szczególnie trudna, ponieważ przebywają z dala od swoich rodzin i bliskich. Dział Współpracy Międzynarodowej oraz pracownicy Domu Studenta dokładają jednak wszelkich starań aby pomóc im w tym trudnym okresie, aby czuli się na UTP jak najlepiej, a przede wszystkim najbezpieczniej.

Wierzymy w to, że już niebawem sytuacja na świecie poprawi się na tyle, aby studenci mogli wrócić do studiowania w tradycyjny sposób i że studenci zagraniczni będą mieli możliwość skorzystać jeszcze z wszystkich korzyści i atrakcji związanych z mobilnością
erasmusową w naszej Uczelni i mieście.

{gallery}galerie/erasmus_ow{/gallery}