Stypendia ministra dla studentów UTP!
08 stycznia 2020

Czterech studentów z kierunku Mechanika i budowa maszyn wyróżnionych Stypendiami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego!

• 1106 wniosków
  • 488 stypendystów
  • 4 z naszej uczelni

Pod koniec grudnia 2019 r. ogłoszono wyniki postępowania w sprawie przyznania stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów na rok akademicki 2019/2020. Szczegóły

Wśród wyróżnionych studentów z całej Polski znalazło się czterech studentów UTP w Bydgoszczy, będących jednocześnie członkami Koła Naukowego Pojazdów Szynowych:

• Dominika Płaczek
  • Piotr Swacha
  • Wojciech Ziółkowski
  • Radosław Stachowiak

Wyróżnione osoby są studentami Wydziału Inżynierii Mechanicznej na kierunku Mechanika i budowa maszyn oraz aktywnymi członkami Koła Naukowego Pojazdów Szynowych. To przede wszystkim ponadprogramowa aktywność w realizacji dodatkowych projektów, badań oraz udziału w konferencjach naukowych przyczyniła się do tego znaczącego wyróżnienia w skali ogólnopolskiej. Pracę młodych naukowców koordynowane były przez opiekuna Koła Naukowego Pojazdów Szynowych – mgr inż. Pawła Maćkowiaka.

Tegorocznym stypendystom składamy serdeczne gratulacje życząc dalszych sukcesów i pasji w realizacji podejmowanych działań.