Świętujemy!
30 sierpnia 2021

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy już wkrótce przekształci się w Politechnikę Bydgoską.

Inauguracji towarzyszą specjalne wydarzenia i uroczystości. Do Bydgoszczy przyjechali rektorzy uczelni wyższych z całej Polski.

Zgodnie z ustawą Politechnika Bydgoska zacznie funkcjonować 1 września 2021 roku. Wydarzenia towarzyszące inauguracji rozpoczęły się już 30 sierpnia 2021 roku. Tego dnia, w Bydgoszczy odbywa się Zjazd Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.

Z udziałem władz ponad 40 wyższych szkół publicznych z całego kraju oraz przedstawicieli władz rządowych i samorządowych zaplanowano uroczyste i jednocześnie ostatnie posiedzenie Senatu UTP w dniu 31 sierpnia 2021 roku. Wydarzenie stanowić będzie kulminacyjny moment obchodów jubileuszu 70-lecia Uczelni połączony z inauguracją Politechniki Bydgoskiej. Symboliczny wydźwięk będzie miało przekazanie nowych insygniów rektorskich oraz nowych sztandarów Uczelni i jej poszczególnych wydziałów.

Po posiedzeniu Senatu odsłonięta zostanie nowa nazwa Uczelni na terenie kampusu. Oficjalne uroczystości zwieńczy otwarcie Alei Rektorów upamiętniającej wszystkich rektorów największej uczelni technicznej województwa kujawsko-pomorskiego. Wieczorem odbędzie się bankiet dla pracowników Politechniki.

Z okazji inauguracji, na ul. Gdańskiej w Bydgoszczy pojawią się flagi z logo i nową nazwą Uczelni.

--------------------------------------------