Szkoła Patentów na UTP - nagrody rozdane!
26 kwietnia 2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesach i dokonaniach w projekcie realizowanym w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Dzięki aktywności i zaangażowaniu jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy realizujemy wizyty w szkołach średnich, podczas których z Dyrektorami podpisujemy deklaracje przystąpienia do Szkoły Patentów na UTP. Liczba szkół, które odwiedzamy ciągle wzrasta. Przedsięwzięcie, jakim jest Szkoła Patentów cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Informujemy o nim na różnego rodzaju imprezach środowiskowych.

Warto dodać, że Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy współpracuje z Santander Bank Polska S.A. w ramach międzynarodowego programu – Santander Universidades. Uzyskane wsparcie finansowe zostało przeznaczone przede wszystkim dla doktorantów, studentów oraz uczniów szkół średnich uczestniczących w Szkole Patentów na UTP.

Dzięki tej inicjatywie możliwe było sfinansowanie min. opłat z tytułu zgłoszeń patentowych, opłat za udział w wystawach i konkursach patentów, stypendiów i nagród dla wyróżniających się uczestników przedsięwzięcia. Sfinansowane zostaną również wykłady profesora wizytującego z Uniwersytetu w Barcelonie na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Sukcesem 4 uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy zakończyła się współpraca z Rzecznikiem Patentowym Uniwersytetu Technologiczno Przyrodniczego. Po opracowaniu przez Rzecznika pomysłów uczniów i badaniu formalno-prawnym zostały one zgłoszone w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie w kategorii wzorów użytkowych. Koszty zgłoszeń zostały opłacone z darowizny Santander Universidades.

santander uni

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w Kinoteatrze przy ul. Gen. Józefa Dwernickiego 1 w dniu 29 kwietnia 2019 r. o godz. 9.00 podczas gali Święta Zespołu Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego, uroczystego zakończenia nauki klas czwartych, którego Dyrektorem jest Pan mgr Roman Wojciechowski, zostaną wręczone 4 uczniom tej szkoły dyplomy oraz czeki finansowe ufundowane dzięki współpracy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy z Santander Bank Polska S.A. w ramach międzynarodowego programu – Santander Universidades. Nagrody, które otrzymają Uczniowie zostały ufundowane w kategorii dla wyróżniających się doktorantów, studentów oraz uczniów biorących udział w projekcie „Szkoła Patentów na UTP”

Oto lista młodych, zdolnych wynalazców, którzy dokonali z Rzecznikiem Patentowym Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego 3 zgłoszeń ochrony patentowej w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie rozwiązań w kategorii wzorów użytkowych.

Zuzanna Czyżewska - Podręczny przyrząd do prasowania
Patryk Pertman - Podstawka do laptopa sterowana zdalnie
Jakub Adamczewski - Podstawka do laptopa sterowana zdalnie
Szymon Słomiński - Urządzenie do odstraszania ptaków
Uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy zasługują na szczególne wyróżnienie w działalności proinnowacyjnej.

Patronatów Honorowych oraz Medialnych serdecznie zapraszamy !

szkolapatentow2