Trwa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
28 maja 2021

O godzinie 9:30 finał olimpiady uroczyście zainaugurował rektor UTP prof. dr hab. inż. Marek Adamski wraz z przewodniczącym Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych dr. hab. Wiesławem Świderkiem i przewodniczącą Komitetu Okręgowego OWiUR w Bydgoszczy dr hab. inż. Joanną Bogucką, prof. uczelni.

W tegorocznym finale bierze udział 207 uczniów szkół średnich prowadzących kształcenie w zakresie ogólnie rozumianego rolnictwa z 8 okręgów w Polsce. Uczniowie rywalizować będą w 11 blokach tematycznych, każdy z bloków podzielony jest na część teoretyczną i część praktyczną:

• produkcja roślinna
  • produkcja zwierzęca
  • mechanizacja rolnictwa
  • ogrodnictwo
  • gastronomia
  • technologia żywności
  • agrobiznes
  • leśnictwo
  • ochrona i inżynieria środowiska
  • architektura krajobrazu
  • weterynaria

29 maja - drugi dzień olimpiady to uroczyste zakończenie. Najlepsi uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki otrzymają dyplomy i nagrody.

{gallery}aktualnosci/aktualnosci_2021/finalowiur{/gallery}