UTP i Enea Astoria Bydgoszcz w nowym projekcie
21 sierpnia 2019

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy rozpoczyna współpracę z klubem koszykarskim Enea Astoria Bydgoszcz.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej na naszej uczelni rektor UTP - prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński i prezes klubu Enea Astoria Bydgoszcz - Bartłomiej Dzedzej opowiadali o nowej inicjatywie i warunkach współpracy, która niesie korzyści dla obu stron.

Utworzone zostaną dwie drużyny - Enea UTP Astoria Bydgoszcz, która w przyszłym sezonie zagra w II lidze, a także Enea UTP Novum/Astoria Bydgoszcz - będą to zmagania Juniorów Starszych. Trenerami tych drużyn będą Przemysław Gierszewski i Jakub Dłuski.

Klub będzie wspierał rozwój koszykówki akademickiej na naszej uczelni poprzez wsparcie merytoryczne i organizacyjne, natomiast koszykarze Enea Astoria Bydgoszcz zostaną studentami UTP.

Transmisja z konferencji tutaj

{gallery}aktualnosci/aktualnosci_2019/eneaastoriabydgoszcz{/gallery}