UTP na targach w Minikowie
01 lipca 2019

29 i 30 czerwca 2019 roku nasza uczelnia wzięła udział w 42. Międzynarodowych Targach Rolno-Przemysłowych Agro-Tech w Minikowie.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy reprezentowały dwa wydziały - Wydział Rolnictwa i Biotechnologii i Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt, a także Centrum Transferu Technologii UTP. Odwiedzający mogli m.in. spróbować chleb wypiekany z pradawnego ziarna, a także przyjrzeć się mikroskopowym prezentacjom owadów oraz modeli bydła i trzody chlewnej.

Tegoroczne targi swoją obecnością uświetnił i zainaugurował Prezydent RP Andrzej Duda mówiący m.in. o nowoczesnym rolnictwie. Przemówienia wygłosili także absolwenci naszej uczelni, m.in. - Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Ryszard Zarudzki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W spotkaniu z Prezydentem RP uczestniczył rektor UTP - prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński i prorektor ds. organizacji i rozwoju - dr hab. inż. Dariusz Pańka, prof. UTP.

{gallery}aktualnosci/aktualnosci_2019/minikowo2019{/gallery}