UTP utrzymał dotychczasową pozycję w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018!
01 czerwca 2018

W Rankingu Szkół Wyższych w kategorii uczelni technicznych UTP zajął 17 utrzymując swoją pozycję z ubiegłego roku.

Pozytywnym jest awans w rankingu studiów inżynierskich, dotyczy to kierunków technicznych. W ubiegłym roku Elektronika i Telekomunikacja zajmowały 10 miejsce, w tym roku 8; Mechanika i budowa maszyn z 23 wskoczyły na 19; Transport z 12 na 10. Lepsze wyniki osiągnęły też Architektura (12 miejsce) i Budownictwo (20).

Uczelnie oprócz ogólnej oceny zostały klasyfikowane w rankingach szczegółowych obejmujących określone, istotne dla funkcjonowania uczelni kryteria. Dobrą informacją dla Uczelni jest zajęcie 15 miejsca w kategorii Innowacyjności. Świadczy to o kreatywności kadry nowoczesności w podejściu do rozwiązywania problemów, co jest dobrą podstawą do kształcenia studentów. Potwierdza to inny ranking zatytułowany Absolwent na Rynku Pracy 2018, w którym UTP zostało sklasyfikowana na 34 miejscu. Wskazuje to, że nasi absolwenci są dobrze przygotowani do pracy. Ich fachowość i aktywność zawodowa powodują, że pracodawcy to doceniają. Dla uczelni przygotowującej kadry dla nowoczesnej gospodarki to bardzo dobra informacja. Świadczy o programach studiów odpowiadających potrzebom firm i zaspokajających oczekiwania kandydatów. W kategorii Publikacje UTP zajęło 45 miejsce. Jest to kryterium pokazujące aktywność naukową.

Ogólnie w rankingu oceniano 170 uczelni, zatem zajęte miejsca w tych kategoriach pokazują, ze UTP stara się być uczelnią dobrą, dobrze służącą regionowi.
Dla kandydatów na studia jest to sygnał, że wybierając studia w UTP zdobędą wysokie kwalifikacje.