VI edycja festiwalu Synteza Sztuk
04 maja 2018

Serdecznie zapraszamy na otwarcie szóstej edycji festiwalu SYNTEZA SZTUK, które odbędzie się 8 maja o godzinie 18.00 w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy przy ulicy Gdańskiej 20.

Jest to wydarzenie artystyczne o randze międzynarodowej, organizowane przez Zakład Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy w partnerstwie z Galerią Miejską bwa w Bydgoszczy, Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy i Uniwersytetem Narodowym w Chmielnickim na Ukrainie. Zamysłem festiwalu jest prezentacja aktywności twórczej artystów „stowarzyszonych intelektualnie” z bydgoskim Wzornictwem, reprezentujących wiele dziedzin kreacji. Kluczem festiwalu jest Myśl, tłumaczona i werbalizowana we wszystkich „językach”, jakimi niewątpliwie są malarstwo, rzeźba, grafika, muzyka czy sztuki projektowe. Ta Myśl to czynnik unifikujący intelektualną wypowiedź, to treść dzieła, której ono zawsze jest nośnikiem. To ważne, by w powszechnej świadomości poszczególne dziedziny sztuki stały się pozaestetyczną wartością, jako właśnie nośnik myśli, idei, wartości. Wystawa dedykowana jest wszystkim, którzy chcą zobaczyć, czym jest wzornictwo, od strony praktycznej po intelektualną, na czym polega kształcenie w tym obszarze oraz jak istotne jest rozumienie wszelkiej aktywności artystycznej.

Otwarcie 08.05.2018 (wtorek) godz. 18.00
Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy, ul. Gdańska 20
koniec 3.06.2018

08.05.2018 godz. 19.30
Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego, ul. Gdańska 20
koncert Orkiestry Kameralnej „Accademia dell’Arco”,
prowadzenie prof. Paweł Radziński

11.05.2018 godz. 18.00
Galeria Wieży Ciśnień Muzeum Wodociągów, ul. Filarecka 1

Organizatorzy Festiwalu Synteza Sztuk 2018:

Zakład Wzornictwa Wydział Inżynierii Mechanicznej
Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy,
Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy,
Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy MWiK Sp. z o.o.
Wydział Architektury i Wzornictwa
Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,
Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych
Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,
Katedra Rysunku i Grafiki Projektowej
Uniwersytetu Narodowego w Chmielnickim (Ukraina),
Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.