Video-spotkania kierownictwa UTP
24 marca 2020

Pomimo epidemii koronawirusa życie na uczelni toczy się nadal. Każdy dzień przynosi nowe problemy, które muszą być rozwiązywane na bieżąco.

Dotyczy to szczególnie bezpieczeństwa studentów i pracowników. Na szczeblu rządowym wydawane są rozporządzenia i zalecenia. Jako instytucja musimy szybko reagować i organizować funkcjonowanie uczelni, dlatego jej kierownictwo już od tygodnia odbywa systematyczne spotkania z wykorzystaniem oprogramowania MS Teams. Dzięki temu pracując zdalnie jest możliwość szybkiego reagowania. To narzędzie informatyczne, poza wideokonferencjami, coraz większa część pracowników wykorzystuje do zdalnego prowadzenia zajęć ze studentami, którzy obecnie znajdują się w swoich domach. Wychodząc naprzeciw potrzebom studentów, którzy złożyli swoje prace dyplomowe przygotowujemy się do przeprowadzenia obron prac i egzaminów dyplomowych z wykorzystaniem tego narzędzia. Biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej się obecnie znajdujemy staramy się zapewnić prawidłowe funkcjonowanie całej uczelni.