Wizyta delegacji z Ukrainy
08 maja 2018

Zwracają uwagę na nowoczesne wyposażenie sali dydaktycznych i sposób prowadzenia zajęć. Sami intrygują często odmiennym, intersującym podejściem do projektowania. Grupa studentów i nauczycieli akademickich z Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego na Ukrainie przebywa od poniedziałku na UTP w ramach festiwalu „Syntezy sztuk”.

Przedstawiciele uczelni zza wschodniej granicy goszczą tu już po raz czwarty. Na wystawie w BWA pokazują swoje prace graficzne, plakaty i projekty odzieży. Spotkanie to także okazja do wymiany doświadczeń oraz przybliżenia możliwości studiowania na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Goście biorą udział w wykładach min. na temat tworzenia protezy ręki w technice 3D, poznają pracę na poszczególnych wydziałach, ale też zwiedzają Bydgoszcz i okolicę, spotykają się z władzami miasta. Wizytę zorganizował Zakład Wzornictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej przy współudziale Działu Współpracy Międzynarodowej. Już w październiku tego roku w ramach projektu POWER na naszej uczelni będą prowadzić zajęcia naukowcy właśnie z Ukrainy.