Wizyta Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
09 czerwca 2017

Dzisiaj (12.06.2017) na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym gościmy Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina.

Wicepremier Jarosław Gowin swoją wizytę w Bydgoszczy rozpoczął od spotkania z przedsiębiorcami w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, na którym podpisane zostało porozumienie CTT między trzema uczelniami: Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym, Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego i Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. W imieniu naszej uczelni podpis złożył dr inż. Adam Mroziński. Zawarte porozumienie otwiera nowy rozdział we współpracy pomiędzy wcześniej wymienionymi uczelniami.

Podczas wizyty na UTP Wicepremier zwiedził laboratoria badawcze i dydaktyczne uczelni oraz złożył kwiaty przed kamieniem upamiętniającym tragiczne wydarzenia i śmierć trojga studentów podczas Start Party w październiku 2015 r.

Prezes Rady Ministrów spotkał się także z rektorami publicznych uczelni naszego regionu: prof. Andrzejem Tretynem - Rektorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. Jackiem Woźnym - Rektorem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, prof. Jerzym Kaszubą - Rektorem Akademii Muzycznej oraz dr Małgorzatą Legiędź-Gałuszką - Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku, a także prof. Tomaszem Topolińskim - Rektorem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. W spotkaniu na naszej Uczelni uczestniczą również pani Iwona Michałek Poseł na Sejm RP, pan Tomasz Latos Poseł na Sejm RP, pan Mikołaj Bogdanowicz Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz pan Andrzej Walkowiak Radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Więcej zdjęć w galerii