Współpraca UTP z przemysłem samochodowym
06 lipca 2018

6 lipca 2018 roku została podpisana umowa o współpracy między Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym a firmą ARRK Shapers' Polska Sp. z o.o.

To największa oraz najnowocześniejsza narzędziownia w Polsce. Firma zatrudnia ponad 270 osób - głównie absolwentów UTP. Specjalizuje się m.in. w produkcji form wtryskowych wysokoseryjnych dla przemysłu samochodowego, z których produkowane są zderzaki, deski rozdzielcze, panele drzwiowe m.in. dla Toyoty, Jaguara, Mercedesa, BMW czy Porche. Współpraca między uczelnią a firmą ma polegać m.in. na prowadzeniu prac badawczych, analitycznych, proinnowacyjnych i wdrożeniowych w szczególności w zakresie doradztwa, prac badawczo-naukowych, projektowo-konstrukcyjnych, poszukiwania rozwiązań i produktów innowacyjnych oraz projektowaniu, koordynacji i realizacji wspólnych badań i przedsięwzięć.

Ze strony firmy obecny był Jean-Baptiste Guibert - General Manager chez ARRK Shapers' Polska. Po podpisaniu umowy odbyło się zwiedzanie laboratoriów Wydziału Inżynierii Mechanicznej UTP.