Współpraca z Zhengzhou University of Technology
17 grudnia 2020

15.12.2020 r. za pośrednictwem platformy Microsoft Teams odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zhengzhou University of Technology (Henan, Chiny).

Spotkanie odbyło się w ramach nawiązanej w tym roku współpracy między wspomnianą uczelnią a Wydziałem Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

Dzięki tej współpracy Wydział Inżynierii Mechanicznej w najbliższych latach ma szansę kształcić jednych z najzdolniejszych chińskich studentów. Współpraca została nawiązana w ramach chińskiego programu Ministerstwa Edukacji.
W spotkaniu ze strony Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego udział wzięli: prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. uczelni, dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej dr hab. inż. Janusz Musiał, prof. uczelni, prodziekan ds. kształcenia i spraw studenckich Wydziału Inżynierii Mechanicznej dr inż. Robert Polasik oraz pracownik Biura ds. Umiędzynarodowienia i Kształcenia Biznesowego p. Marta Szumańska.