X edycja BFNu już za nami!
29 maja 2019

X edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki już za nami. W imieniu pięciu uczelni wyższych UKW, UTP, CM UMK, WSG, BSW serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w największym bydgoskim święcie nauki.

Łącznie na terenie kampusu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego odbyło się 188 wydarzeń: wykładów, warsztatów, dyskusji, pokazów, gier, wycieczek, konkursów, laboratoriów, stoisk i wystaw.
Propozycje UTP kierowane były do odbiorców w każdym wieku, na których czekało około 3000 miejsc.

Tak jak w poprzednich edycjach tak też tegoroczny Piknik Naukowo-Rodzinny, odbył się na Wyspie Młyńskiej, gdzie mogliśmy zapoznać się z wieloma atrakcjami 5 bydgoskich uczelni oraz partnerów festiwalu.

Dziękujemy Mecenasowi Festiwalu – Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu SA oraz sponsorom: PKO Bank Polski, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy - spółka z o.o., PASAMON Sp. z o.o., Pentel Poland sp. z o.o. , PIXEL sp. z o.o. oraz Polskiemu Związkowi Łowieckiemu Łowiectwo Bydgoskie.

Instytucjami wspierającymi tegoroczny Bydgoski Festiwal Nauki były: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Województwo Kujawsko–Pomorskie oraz Miasto Bydgoszcz. Natomiast instytucjami współpracującymi były: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Instytut Pamięci Narodowej, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury oraz Fundacja Profesora Ciekawskiego.

Wsparcie technologiczne tegorocznej edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki zapewniła firma CERB.

Patronatem honorowym tegoroczną edycję BFN'u objęli: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy. Patronat medialny sprawowali: Gazeta Pomorska, Nasze Miasto, Express Bydgoski, Polskie Radio PiK, TVP 3 Bydgoszcz, Polska Agencja Prasowa – Nauka w Polsce.

{gallery}aktualnosci/aktualnosci_2019/bfn2019{/gallery}