Złoto dla UTP na INVENT ARENA 2018
29 czerwca 2018

W dniach 20-22 czerwca 2018 r. w Trzyńcu, w Republice Czeskiej odbyła się Międzynarodowa Wystawa Innowacji Technicznych Patentów i Wynalazków INVENT ARENA 2018.

Patronat nad wystawą INVENT ARENA objął Prezes Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców – IFIA, Czeski Wicepremier Nauki, Badań i Innowacji, Czeskie Ministerstwo Edukacji Młodzieży i Sportu, Czeskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu, Prezes Czeskiej Izby Gospodarczej oraz Burmistrz Miasta Trzyniec.

Na stanowisku Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego podczas wystawy INVENT ARENA 2018 swoje wynalazki prezentowały Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej oraz Wydział Inżynierii Mechanicznej.

Podczas konkursu zespoły naukowe zaprezentowały dwa wynalazki:

1. „Konstrukcja zaworu do opróżniania zbiornika z materiałów ziarnistych do aparatu wibracyjnego z układem napędowym zataczająco–śrubowym”, wynalazcy: dr hab. inż. prof. nadzw. UTP Marek Domoradzki, dr inż. Wojciech Poćwiardowski oraz mgr inż. Joanna Szulc

2. „Urządzenie do rehabilitacji stawu promieniowo-nadgarstkowego”, wynalazcy: dr n. med. Stanisław Jung, mgr inż. Marek Andryszczyk, inż. Marcin Głowacki

Oba wynalazki otrzymały złote medale Internalional Exhibition of Technical Innovations, Patent and Inventons

Twórcom serdecznie gratulujemy oraz życzmy dalszych sukcesów!