Zmarł pierwszy Rektor UKW
08 grudnia 2020

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jego Magnificencji prof. Adama Marcinkowskiego – pierwszego Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W imieniu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, składam kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie, najbliższym Profesora oraz całej społeczności UKW. Jego zaangażowanie na rzecz rozwoju akademickich struktur w Bydgoszczy wzbudza wielki szacunek i uznanie – mówi prof. Marek Adamski, Rektor UTP.

Prof. Adam Marcinkowski urodził się 24 grudnia 1942 roku w Bydgoszczy. Tytuł profesora nauk otrzymał w 1996 roku. W tym roku powrócił też do rodzinnego miasta, rozpoczynając pracę w Katedrze Edukacji Obronnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Od 2002 roku był rektorem Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego, a w 2005 roku został pierwszym Rektorem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.