Zmarł prof. Wojciech Budzyński
07 września 2018

W wieku 69 lat odszedł prof. dr hab. Wojciech Budzyński Doktor Honoris Causa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Był wybitnym uczonym, wykładowcą wielu pokoleń młodzieży akademickiej i kadry naukowo-dydaktycznej, cenionym znawcą w dziedzinie nauk rolniczych i dyscyplinie agronomia. Należał do grona badaczy, których prace wniosły znaczący wkład w rozwój nauki. Prof. Wojciech Budzyński urodził się 5 grudnia 1948 roku w Guźlinie. Był absolwentem ówczesnej Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (1971). Kierował Katedrą Agrotechnologii i Zarządzania Produkcją Rolniczą Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pod kierunkiem profesora Budzyńskiego powstała szkoła naukowa, w której stworzono podstawy nowoczesnej uprawy rzepaku i zbóż ozimych w północno-wschodniej Polsce.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Rodzinie wyrazy głębokiego współczucia składa kierownictwo i społeczność akademicka Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Uroczystości żałobne odbędą się w środę 12 września 2018 roku:

• godz. 10.00 – pożegnanie akademickie w Audytorium im. prof. Z. Moczarskiego UWM w Olsztynie, ul. M. Oczapowskiego 5
  • godz. 11.00 – Msza Św. żałobna w Kościele parafialnym pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Kortowie

fot. Archiwum UWM Olsztyn