Znamy laureatów finału centralnego XLIV 2020/2021 edycji OWiUR
29 maja 2021

Zakończył się finał centralny XLIV 2020/2021 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbył się w dniach 28-29 maja na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

W finałowej rozgrywce wystartowało 207 uczniów szkół średnich z całej Polski, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas eliminacji okręgowych odbywających się w kwietniu. Uczestnicy rywalizowali w 11 blokach tematycznych:

• produkcja roślinna
  • produkcja zwierzęca
  • mechanizacja rolnictwa
  • ogrodnictwo
  • gastronomia
  • technologia żywności
  • agrobiznes
  • leśnictwo
  • ochrona i inżynieria środowiska
  • architektura krajobrazu
  • weterynaria

Organizatorem wydarzenia jest Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki. Główni Sponsorzy: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Fundacja BNP PARIBAS, Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA oraz multiportal rolny agropolska.pl.

Protokoły z finału centralnego XLIV 2020/2021 edycji OWiUR

owiur stopka sponsorzy3