#TeamPBŚ. Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów 2024
04 września 2024

Zaplanuj maturę i wybierz studia na Kujawsko-Pomorskim Salonie Maturzystów!

Piętnaście miast akademickich, 100 tysięcy maturzystów, ponad 200 wykładów i prezentacji na temat matury i rekrutacji na studia, kilkuset wystawców: uczelni, w tym Politechnika Bydgoska, szkół policealnych, instytucji edukacyjnych, wstęp wolny – tak w największym skrócie zapowiada się osiemnasty Salon Maturzystów Perspektywy, którego kujawsko-pomorska edycja odbędzie się 11-12 września na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Podczas tegorocznych wydarzeń maturzyści, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz rodzice otrzymają pełną informację o egzaminie maturalnym w roku 2025 oraz zasadach rekrutacji na studia. Dla większości uczestników Salon Maturzystów to pierwsza w życiu okazja do wizyty na kampusie uczelni, rozmowy z przedstawicielami szkół wyższych o ofercie kształcenia, zasadach rekrutacji, warunkach studiowania. Takie doświadczenie zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji o ścieżce edukacji i kariery, umożliwia promocję przyszłościowych kierunków studiów, pozwala maturzystom poznać uczelnie „w realu”. Wstęp na Salony jest wolny, udział w prezentacjach i spotkaniach wymaga bezpłatnej rejestracji na stronie salonmaturzystow.pl.

Ogólnopolska kampania Fundacji Perspektywy „Salon Maturzystów 2024” odbywa się pod patronatem komitetu honorowego w składzie: Barbara Nowacka - Minister Edukacji, Dariusz Wieczorek - Minister Nauki, prof. Bogumiła Kaniewska – Przewodnicząca KRASP, Bianka Siwińska Prezeska „Perspektyw”.

Co? Gdzie? Kiedy?
● 11-12 września, godz. 9:00 -15:00 – Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów Perspektywy 2024
● Uniwersytet Mikołaja Kopernika – Aula UMK, ul. Gagarina 11, Toruń
● Wstęp wolny