Akademicki Jarmark Wielkanocny już niebawem!
01 kwietnia 2022

Politechnika Bydgoska zaprasza na Akademicki Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się 8-10 kwietnia 2022 roku w fordońskim kampusie.

Oprócz pysznego jedzenia jarmarkowi towarzyszyć będzie wiele atrakcji. Wraz z Filharmonią Pomorską spotkamy się w Strefie Kultury, w której najmłodsi wezmą udział w zajęciach twórczych.

Organizatorzy przygotowali również bogaty program artystyczny – odwiedzający usłyszą piękną muzykę na żywo. W piątek i w sobotę wystąpią m.in. Małe Rubinki i Orkiestra "Come amabile" z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, Przedszkole Smyki, Młodzieżowy Dom Kultury w Bydgoszczy, Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, Filharmonia Pomorska. W niedzielę scena należeć będzie do artystów z Ukrainy.

Podczas Jarmarku wspólnie będziemy mogli zrobić coś dobrego – nasza uczelnia organizuje zbiórkę materiałów szkolnych dla dzieci z Ukrainy, które uczą się w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku.

Zbieramy:

• kartki kolorowe
  • krepa
  • bibuła
  • nożyczki
  • pędzle
  • kubki na wodę do farb
  • bloki rysunkowe
  • farby
  • kredki ołówkowe
  • kredki świecowe
  • pastele
  • klej
  • ekierki, linijki itp.
  • plastelina
  • pisaki
  • temperówki

Nie ma Jarmarku Wielkanocnego bez kurczaków! Będziecie je mogli odwiedzić w specjalnie dla nich przygotowanym domku. Za bezpieczeństwo i komfort kurczaków odpowiadają najlepsi specjaliści z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt.

Godziny otwarcia Jarmarku:

8 kwietnia – 13:00-20:00