„Architektura nad Brdą” w obiektywie. Konkurs fotograficzny
09 kwietnia 2024

Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Bydgoskiej zaprasza młodych, zdolnych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Architektura nad Brdą”.

Wystarczy wziąć telefon i przejść się po okolicy. Spojrzeć przez obiektyw na budynki, a z pewnością za każdym razem będzie to „inne spojrzenie”. Uchwyć to, co zobaczysz w kadrze i wyślij do nas – mówi dr hab. Maciej Dutkiewicz, prof. PBŚ, dziekan Wydziału.

Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania obiektami architektury związanymi z rzeką. Wśród nich mogą znaleźć się zarówno obiekty przemysłowe, techniczne, jak i architektura mieszkalna czy użyteczności publicznej. Mogą to być obiekty zabytkowe, czasem zaniedbane i zapomniane, jak np. dawne młyny lub nowoczesne, zlokalizowane nad Brdą, jak chociażby piękny gmach Opery Nova w Bydgoszczy.

Zdarza się, że architektura, w której żyjemy na co dzień, powszednieje nam, przestajemy dostrzegać jej walory estetyczne. Konkurs to próba pokazania Brdy i otaczającej ją architektury w innej, ciekawej, „nowej” odsłonie.

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich studentów Politechniki Bydgoskiej, a także uczniów szkół średnich. Na konkurs można nadsyłać cykle do 5 prac fotograficznych, wykonane dowolnym sprzętem, z krótkim komentarzem dotyczącym przedstawionych budynków: co to jest i gdzie się znajduje.

Termin nadsyłania prac to 20 kwietnia 2024 roku na adres: konkursarchitektura@pbs.edu.pl.

Nagrodzone fotografie zostaną pokazane na wystawie towarzyszącej Festiwalowi Architektury, który odbędzie się 10 maja w Młynach Rothera w Bydgoszczy, przy ul. Mennica 10. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe oraz możliwość uczestnictwa w warsztatach fotograficznych.

Konkurs odbywa się w ramach Festiwalu Architektury, którego organizatorem jest Katedra Architektury i Urbanistyki Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Bydgoskiej.