Dofinansowanie na realizację zadania „Inkubator Rozwoju”
23 sierpnia 2024

23 sierpnia 2024 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki naboru na Partnerów do realizacji zadania nr 1 „Inkubator Rozwoju”, w ramach projektu pn. „Science4Business - Nauka dla Biznesu”

Wśród zakwalifikowanych do finansowania wniosków, znalazł się wniosek Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w konsorcjum z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu.  Politechnika Bydgoska uzyskała 10 miejsce na 34 oceniane wnioski. Celem partnerstwa jest zwiększenie efektywności organizacji badawczych w zakresie współpracy z biznesem i komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych. Partnerem Wiodącym w zadaniu jest Minister Nauki pełniący rolę koordynującą (monitoruje i nadzoruje prawidłowość działań), a pozostałymi Partnerami są organizacje badawcze zajmujące się transferem technologii z nauki do gospodarki i wchodzące w skład systemu szkolnictwa wyższego i nauki.

Kwota dofinansowania wynosi 6 199 616,00 zł.