ESORICS. Warsztaty
20 września 2024

19 i 20 września 2024 roku na Politechnice Bydgoskiej odbywają się workshop’y (sesje specjalne) związane z konferencją ESORICS (European Symposium on Research in Computer Security).

Ponad 100 naukowców dyskutuje na tematy dotyczące m.in. bezpieczeństwa, niezawodności sztucznej inteligencji, wykrywania dezinformacji, bezpiecznego tworzenia oprogramowania oraz ochrony infrastruktury krytycznej przed zagrożeniami cyfrowymi.

W czwartek referaty plenarne wygłosili prof. Pedro Moreno-Sanchez reprezentujący IMDEA Software Institute z Hiszpanii oraz dr Marek Pawlicki z Politechniki Bydgoskiej. Natomiast prof. Michał Choraś przedstawił rezultaty projektów badawczych dotyczących wykrywania dezinformacji, które były i są realizowane na naszej uczelni.

Piątkowy wykład wygłosił prof. Mauro Conti z Uniwersytetu w Padwie (Włochy).

Za rok konferencja ESORICS odbędzie się w Tuluzie we Francji, o czym zdecydowano we wtorek na posiedzeniu komitetu sterującego ESORICS, który także odbył się na PBŚ podczas głównej części konferencji.