Finał ósmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla Rolnika”
08 kwietnia 2022

7 kwietnia 2022 roku w Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej odbył się finał ósmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla Rolnika” połączony z uroczystą galą wręczenia „Indeksów” dla najlepszych finalistów.

Do rywalizacji o indeksy na Wydział Rolnictwa i Biotechnologii oraz Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt przystąpiło 18 finalistów wyłonionych podczas II etapu konkursu, który odbył się 8 grudnia 2021 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu.

Finałowym zadaniem konkursowym było przygotowanie 15-minutowej prezentacji multimedialnej na temat: "Elementy rolnictwa inteligentnego (4.0) w produkcji roślinnej i zwierzęcej".

Indeksy zdobyli:

• Maciej Chałasiński z ZS CKR Stary Brześć,
  • Mateusz Jankowski z ZS Nr 3 Rypin,
  • Kacper Gawroński z ZS CKU Przemystka,
  • Mariusz Górski z ZS CKR Zduńska Dąbrowa,
  • Kamil Pańka z ZS CKU Przemystka
  • Michał Mikołajewski z ZS CKU Przemystka
  • Maksymilian Szary ZSN Gąsawa
  • Kacper Wróblewski ZS Nr 3 Rypin,
  • Jakub Potempa z ZS CKR Nakło Śląskie,
  • Jakub Kandzia z ZS CKR Nakło Śląskie

Finaliści otrzymali również nagrody rzeczowe ufundowane przez wielu sponsorów. W tym nagrodę Rektora Politechniki Bydgoskiej prof. dr hab. inż. Marka Adamskiego. Nagrody ufundowały także instytucje i firmy: Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Urząd Miasta Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z siedzibą w Toruniu, Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza z siedzibą w Przysieku, firma PROCAM z Gdańska, Agro Klastera Kujawy-Stowarzyszenia Na Rzecz Innowacji i Rozwoju z Bydgoszczy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy z Bydgoszczy, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Łobżenicy, Związek Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych z Bydgoszcz, firma Lechpol z Szubina, firma SADEKO z Piotrowa, firma Lafarge z Warszawy, Hotel MERCURE Bydgoszcz SEPIA, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sandry Brdy Chojnice oraz Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek - Oddział Chojnice.

Podczas uroczystości ogłoszenia wyników VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla Rolnika” wszyscy uczestnicy gali mogli wysłuchać wykładu dr. Grzegorza Smytrego – Dyrektora Regionalnego Zarządu Wody Polskie w Bydgoszczy pt.: „Mała retencja pomocą w złagodzeniu skutków suszy i utrzymaniu poziomu plonów roślin uprawnych w regionie wodnym Noteci”.

Wszystkim finalistom i laureatom serdecznie gratulujemy!