PL

EN

Konferencja "Naukowiec, innowator a może przedsiębiorca" - 29.11.2023
21 listopada 2023

Centrum Transferu Technologii Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich organizuje konferencję pt. „Naukowiec, innowator, a może przedsiębiorca".

Konferencja odbędzie się dniu 29 listopada 2023 r. w godzinach 10:00-14:00 w budynku Politechniki - Auditorium Novum, mieszącym się przy al. Prof. S. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy. Wydarzenie ma przede wszystkim charakter edukacyjny i jest skierowane do młodzieży szkół ponadpodstawowych, studentów i przedstawicieli środowiska naukowego oraz przedsiębiorców.

„Młodzi ludzie to największy potencjał kapitałowy jaki obecnie mamy, ale chyba nie potrafimy go w pełni wykorzystać, ukierunkować, wspierać. Niejednokrotnie młode pokolenie inaczej patrzy na świat, dostrzega też w innych miejscach potencjał do rozwoju, zmian, ale nie wie, jak je zaadresować, rozwinąć. Chcemy przez to wydarzenie zainspirować tą grupę do refleksji nad tym, jak rozwijać własne pomysły i jakie to może mieć przełożenie na otoczenie społeczno-gospodarcze i ich samych" - wyjaśnia Prorektor ds. nauki i ewaluacji dr hab. inż. Łukasz Skowroński, prof. PBŚ.

Konferencja jest podzielna na pięć bloków tematycznych:

  1. Pomysły na wagę złota - 4 odsłony Inkubatora Innowacyjności
  2. Jak potrzeby społeczno-gospodarcze wpływają na odkrycia naukowe
    z perspektywy dziennikarza naukowego?
  3. Przedsiębiorczość akademicka – od idei do wdrożenia
  4. Dlaczego start-upy upadają?
  5. Narzędzia wspierające przedsiębiorczość - co warto wiedzieć?

Konferencja stanowi także podsumowanie działań programu „Inkubator Innowacyjności 4.0" w ramach projektu realizowanego z programu MEiN.

Gościem specjalnym konferencji będzie Radosław Brzózka - znany popularyzator nauki, dziennikarz naukowy.

Informacji na temat konferencji udziela Centrum Transferu Technologii, tel. 606405497, e-mail: ctt@pbs.edu.pl.