Konkurs o nagrodę Instytutu De Republica
11 maja 2022

Trwa konkurs o nagrodę Instytutu De Republica za wybitne osiągnięcia w naukach humanistycznych, społecznych i w sztuce. Do końca maja można zgłaszać kandydatów: naukowców do 40. roku życia oraz uczonych o znaczącym dorobku lub zaangażowanych w działalność międzynarodową.
Ideą konkursu jest bowiem wspieranie i promocja nie tylko najwybitniejszych młodych badaczy (do 40. roku życia), którzy na wczesnym etapie kariery wykazują potencjał, aby osiągnąć pozycję liderów w swojej dziedzinie. To również szansa na promocję cenionych polskich naukowców, którzy swoją pracą, dorobkiem naukowym oraz działalnością międzynarodową są inspiracją dla młodych.

Do wygrania jest 10 tys. złotych i możliwość wydania własnej publikacji w Wydawnictwie Instytutu De Republica (w terminie do 2 lat od przyznania nagrody). Laureaci otrzymają statuetkę zaprojektowaną przez wybitnego rzeźbiarza Macieja Zychowicza.
Patronat honorowy objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny – PAP.
Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z Działem Nauki i Ewaluacji (e-mail: nauka@pbs.edu.pl, tel. 52 374 92 75)