Nowy budynek dydaktyczny PBŚ oficjalnie otwarty
24 lutego 2023

24 lutego 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku dydaktycznego Politechniki Bydgoskiej. Od najbliższego poniedziałku, wraz z rozpoczęciem semestru letniego, studenci będą korzystać z nowoczesnych sal, laboratoriów, multimedialnej auli oraz strefy co-workingowej.

Po dwóch latach budowy uczelnia zyskała ponad 4600 m2 nowoczesnej przestrzeni edukacyjnej, w tym kilkanaście sal dydaktycznych i laboratoriów oraz aulę na kilkaset osób. Obiekt wyposażono w ponad 250 zestawów komputerowych. Z nowej infrastruktury korzystać będą pracownicy i studenci wszystkich wydziałów PBŚ. W budynku znajduje się także Studium Języków Obcych oraz Centralny Dziekanat, w którym można załatwić wszystkie sprawy związane ze studiowaniem, począwszy od wyrobienia legitymacji studenckiej po odbiór dyplomu. Budynek został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wartość inwestycji wynosi blisko 49 mln złotych, z czego ponad 35 mln pochodzi z Ministerstwa Edukacji i Nauki, a 9 mln złotych od Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Kwota około 4,5 mln złotych stanowi wkład własny uczelni.

- Rozwój uczelni wymaga nowoczesnej infrastruktury. Ta inwestycja, podobnie jak szereg innych projektów infrastrukturalnych realizowanych w ostatnim czasie, wpisuje się w strategię konsolidacji naszej uczelni w fordońskim kampusie. Dziękuję wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do realizacji tego projektu – mówi prof. Marek Adamski, Rektor PBŚ.

W północnej części kampusu trwa budowa Akademickiego Centrum Sportu. Prace mają zakończyć się w czerwcu br. 21 lutego podpisana została umowa z wykonawcą zewnętrznej strefy sportowej, która powstanie na działkach przekazanych uczelni przez Miasto Bydgoszcz.