Pierwszy Akademicki Jarmark Bożonarodzeniowy
07 grudnia 2021

Co prawda jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce mają dość młodą tradycję, ale chyba już nikt nie wyobraża sobie bez nich przedświątecznych przygotowań. 
Jarmarczne stragany wypełnione po brzegi regionalnymi smakołykami, ozdobami, rękodziełem, dźwięki wykonywanych na żywo kolęd czy blask świątecznych iluminacji to kwintesencja bożonarodzeniowej atmosfery. 

Sięgając do historii europejskich jarmarków Politechnika Bydgoska zaprasza wszystkich fordoniaków na Pierwszy Akademicki Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 17-19 grudnia na uczelnianym kampusie. 

Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji i smakołyków! Naturalne kozie sery, oscypki, wędliny, ryby, powidła, domowe owocowe przetwory, miody, pierogi i wiele, wiele innych. Koncerty na żywo, spotkanie ze świętym Mikołajem, pokaz świątecznej gry świateł – to wszystko przed nami!

W naszym jarmarku towarzyszyć nam będą także Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy i 8. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej – szczegóły wkrótce.

Godziny otwarcia:

  • 17 grudnia – 15:00-21:00
  • 18 grudnia – 12:00-21:00
  • 19 grudnia – 12:00-19:00

Uroczyste otwarcie jarmarku dla społeczności akademickiej i mieszkańców Fordonu odbędzie się 17 grudnia o godzinie 15:15. Zapraszamy!

Partnerem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio PiK.