Studenci WIM będą wykorzystywać do nauki spawania nowoczesny symulator
20 stycznia 2022

Z inicjatywy dr. inż. Piotr Czyżewskiego w Katedrze Technik Wytwarzania Wydziału Inżynierii Mechanicznej zostało uruchomione stanowisko do nauki spawania – „VRTEX 360” firmy Lincoln Electric o wartości ponad 100.000 złotych.

To innowacyjny system wykorzystujący technologię wirtualnej rzeczywistości VR (Virtual Reality), która pozwala na symulowanie prawdziwych warunków spawalniczych. Studenci mogą poznawać najpopularniejsze metody spawania: MMA, MIG, MAG, TIG oraz cięcia tlenowego.  Urządzenie posiada różne typy złączy oraz możliwość doboru parametrów spawania dzięki czemu użytkownik staje przed szansą poznania problemów z jakimi może spotkać się spawacz podczas rzeczywistego prowadzenia procesu. Nowe stanowisko dydaktyczne przygotowano przy współpracy z firmą FIGEL Sp. z o.o. z Gdańska.