Sztuki projektowe połączą PBŚ z indonezyjską uczelnią
09 listopada 2022

Wydział Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej rozpoczyna współpracę z Institut Seni Indonesia Denpasar – państwową uczelnią artystyczną w Denpasar, stolicy indonezyjskiej prowincji Bali.

9 listopada 2022 roku odbyła się wizyta władz balijskiej uczelni na Politechnice Bydgoskiej. Podpisana została umowa o współpracy, m.in. w zakresie realizacji wspólnych projektów designerskich, artystycznych, praktyk zawodowych czy wymiany studenckiej. Doświadczenie wzorników z PBŚ posłuży także do utworzenia przez ISI Denpasar nowego kierunku studiów związanego ze wzornictwem przemysłowym.

ISI Denpasar powstał w 1967 roku. Uczelnia ma dwa wydziały (Wydział Sztuk Scenicznych, Wydział Sztuk Pięknych i Designu) i oferuje kształcenie z zakresu komunikacji wizualnej, architektury wnętrz, fotografii, produkcji filmowej, projektowania ubioru, lalkarstwa, muzyki klasycznej, nauk tanecznych czy rzemiosła artystycznego.