Wagary z Politechniką
22 lutego 2023

21 marca 2023 r. na terenie kampusu Politechniki Bydgoskiej odbędzie się piknik naukowy, na którym zaprezentują się wszystkie wydziały naszej uczelni. Między 9:00 a 14:00 będą odbywały się wykłady popularnonaukowe, pokazy sportowe i atrakcje muzyczne. Wydarzenie jest adresowane do uczniów szkół średnich, jednak do udziału w nim zachęcamy szczególnie klasy maturalne. Wymagana jest krótka rejestracja szkoły na wydarzenie. Na zgłoszenia czekamy do 17.03.2023 r., do godz. 15:00.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Kulminacyjnym punktem WAGARÓW Z POLITECHNIKĄ będzie próba bicia rekordu świata w zbudowaniu najdłuższego modelu helisy DNA (dla upamiętnienia 70. rocznicy odkrycia struktury DNA). Zapraszamy uczniów szkół z Bydgoszczy i okolic do włączenia się w tę inicjatywę. Dla szkoły, która zbuduje i przywiezie ze sobą najdłuższy łańcuch DNA czeka nagroda specjalna. Informacje odnośnie konkursu oraz regulamin znajdują sie poniżej. Każdej szkole, która zgłosi się do bicia rekordu zapewniamy pakiet startowy oraz szczegółową instrukcję składania. Już teraz możecie Państwo podejrzeć, jak będzie wyglądał nasz łańcuch DNA.

Model helisy zaprojektowany na podstawie koncepcji Alex Bateman i Thoki Yenn z modyfikacjami.

INSTRUKCJA SKŁADANIA HELISY

PROGRAM WYKŁADÓW