WelScience in Bydgoszcz. „Covid. Doświadczenie społeczne”
29 września 2022

Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca” ma przyjemność zaprosić do udziału w konferencji WelScience in Bydgoszcz pod hasłem „Covid. Doświadczenie społeczne”, która odbędzie się 13-14 października 2022 na terenie Opery Nova w Bydgoszczy.

Mija dwa i pół roku od kiedy świat zmaga się z pandemią, która zabrała już kilka milionów istnień. Covid jest dalej wyzwaniem dla nas wszystkich. Wybitni polscy i zagraniczni eksperci   będą starali się opisać doświadczenie pandemii covid-19 w medycynie, edukacji, kulturze, ekonomii oraz w relacjach międzyludzkich.

Wszyscy bierzemy  udział w walce z covidem  i wszyscy odczuwamy jego skutki.  Celem konferencji jest podzielenie się doświadczeniem, podjęcie dyskusji nad wypracowaniem procedur, które należy przyjąć, aby osłabić działanie pandemii w przyszłości. Podczas dwóch dni obrad uczestnicy będą mogli wysłuchać wypowiedzi naukowców i praktyków oraz wziąć udział w dyskusji. Zastanawiać się będziemy, czego świat powinien się nauczyć dzięki covid-19. Konferencja skierowana jest do środowisk akademickich, medycznych, placówek edukacyjnych, kulturalnych, przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych walką z pandemią.

Udział w konferencji jest bezpłatny na podstawie wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem strony www.welconomy.pl.

Wydarzenie  wspierają merytorycznie uczelnie z naszego regionu: Politechnika Bydgoska, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Collegium Medicum UMK w Toruniu oraz Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Mecenasem konferencji jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Psychologiczne.