Wystawa EKO PLAKAT
11 maja 2022

14 maja 2022 roku o godzinie 21:00 w Klubie MÓZG (ul. Parkowa 2, Bydgoszcz) odbędzie się wystawa studentów Wzornictwa Wydziału Sztuk Projektowych - EKO PLAKAT

EKO PLAKAT to wystawa plakatów o tematyce ekologicznej. Plakaty są autorskimi komentarzami studentów dotyczącymi wybranych, globalnych zagrożeń ekologicznych. Jest to próba zwrócenia uwagi na najważniejsze, zdaniem młodego pokolenia, niebezpieczeństwa zagrażające naturze i człowiekowi we współczesnym świecie. Plakaty są najlepszymi narzędziami do przekazania ważnych społecznie idei. Za pomocą syntetycznej formy, korzystając z uniwersalnych znaków i niebanalnych pomysłów, przyciągają uwagę, angażują odbiorcę, skłaniają do przemyśleń i własnych wniosków.

Projekty powstały podczas zajęć z Komunikacji Wizualnej prowadzonych przez dr. Szymona Salińskiego.

Autorami plakatów są studenci Wzornictwa Politechniki Bydgoskiej: Karolina Błażejczyk, Julia Buczkowska, Jagoda Bułka, Alicja Czajkowska, Monika Czapiewska, Blanka Czubacka, Patrycja Doman, Wiktoria Falba, Inez Hinczewska, Agata Łapińska, Łukasz Muszyński, Emilia Nowakowska, Marta Owsińska, Zofia Płachta, Weronika Pustułka, Natalia Spatarel, Anna Tkachenko i Wojciech Zabel.
Kuratorzy wystawy - Piotr Grygor i Szymon Saliński.