XII edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki już niebawem!
04 października 2022

XII edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki została zaplanowana na 20-22 października 2022 r. W tym roku czeka nas kilka nowości!

Nowością dla tegorocznej edycji stacjonarnej jest z pewnością termin przeniesiony z maja - mamy nadzieję, że jesienna aura nie zniechęci nikogo do udziału w naszym corocznym święcie nauki! Mimo jesiennej pory u nas na pewno będzie niezwykle ciekawie, naukowo i gorąco.

20 i 21 października (czwartek i piątek) będziecie mogli wziąć udział w pokazach, wykładach, wystawach, warsztatach i innych formach zajęć przygotowanych na campusach uczelni przez pięciu organizatorów: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnikę Bydgoską, Collegium Medicum UMK, Wyższą Szkołę Gospodarki i Bydgoską Szkołę Wyższą.

W związku ze zmianą terminu zmieniamy formę naszego tradycyjnego Pikniku Naukowo-Rodzinnego, który odbywał się na Wyspie Młyńskiej. Żeby pogoda nie zakłóciła nam łapania bakcyla nauki 22 października (sobota) stworzymy Naukową Przestrzeń w Młynach Rothera! Znajdziecie tam trzy główne strefy:

• strefę EXPO
  • strefę MAŁEGO NAUKOWCA
  • strefę EXPOSÉ

Program XII edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki jest już dostępny stronie w zakładce "Program XII edycji BFN".

Zapisy na zajęcia 20 i 21 października zostaną uruchomione 12 października i będą odbywały się poprzez stronę internetową. Propozycje popularnonaukowe zaplanowane w Młynach Rothera 22 października w godz. 12.00-20.00 nie wymagają wcześniejszych zapisów i zostaną udostępnione w najbliższych dniach.

Do zobaczenia na XII Bydgoskim Festiwalu Nauki!