Erasmus Orientation Week
16 lutego 2018

26 lutego 2018 roku na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy rusza kolejny semestr dla studentów zagranicznych przyjeżdżających do nas w ramach programu Erasmus+.

Na semestr letni przyjeżdża do nas ok. 100 nowych studentów z różnych stron świata, 55 przedłuża pobyt. Oprócz studentów z Turcji, Hiszpanii czy Włoch w tym roku odwiedzą nas również młodzi ludzie z Azerbejdżanu, Portugali, Grecji i Litwy. Zanim studenci rozpoczną naukę pracownicy Działu Współpracy Międzynarodowej przygotowali dla nich szereg atrakcji i imprez integracyjnych, tak aby studenci zagraniczni poczuli się na naszej uczelni mile widzianymi gośćmi. Dlatego też już od poniedziałku 26 lutego rozpoczną szereg spotkań zarówno na uczelni jak i poza nią. We wtorek 27 zwiedzą miasto i Muzeum Sciśle Tajne w Tryszczynie. Podczas tygodnia integracyjnego, będą mieli okazję wysłuchać wykładu prof. Karla Wood ”Poland and Poles in the eyes of a foreigner” a także nauczyć się kilku polskich słów, tak potrzebnych na początku pobytu w naszym kraju.
Punktem obowiązkowym i bardzo lubianym przez studentów zagranicznych będzie również impreza integracyjna zorganizowana w pubie Kubryk wspólnie z 4 innymi bydgoskimi uczelniami. Cieszymy się, że spośród wszystkich uczelni bydgoskich najwięcej studentów zagranicznych wybiera właśnie naszą uczelnię. Mamy nadzieję, że atrakcje zaproponowane studentom erasmusowym będą stanowiły początek ich wspaniałego, pełnego wrażeń i nowych doświadczeń pobytu na naszej Uczelni i w naszym mieście.

Program Orientation Week:

Poniedziałek: 26.02.2018
11.00 Spotkanie inaugurujące nowy rok akademicki dla studentów zagranicznych
Spotkanie z Koordynatorem Programu Erasmus+
Wizyty na wydziałach

Wtorek: 27.02.2018
10.00 – 12.00 Zwiedzanie miasta wraz z przewodnikiem
12.00 – 15.00 Muzeum Ściśle Tajne w Tryszczynie

Środa: 28.02.2018
11.00 prof. Karl Wood Poland and Poles in the eyes of a foreigner
12.00 Zofia Heliasz (SJO) Nauka języka polskiego na wesoło
13.00 Eurodinner – poznanie polskich potraw narodowych (łącznie z degustacją)