Regionalna Inicjatywa Doskonałości – dofinansowanie MEIN dla projektu PBŚ
21 grudnia 2023

Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” zakwalifikowało do finansowania Projekt pt.: „Doskonałość naukowa w obszarze nauk rolniczych na Politechnice Bydgoskiej”.

W Projekcie ustalono sześć celów strategicznych w przenikających się obszarach rozwój-nauka-współpraca:
1.    Strategiczna infrastruktura - stworzenie przestrzeni naukowej do prowadzenia doświadczeń w obszarze nauk o drobiu;
2.    Rozwój kapitału ludzkiego w obszarze kompetencji miękkich oraz szkolenia specjalistyczne;
3.    Wsparcie współpracy krajowej i międzynarodowej oraz zwiększenie skuteczności pozyskiwania środków zewnętrznych na finansowanie badań;
4.    Upowszechnianie wyników, zwiększenie otwartości badań oraz dostępności;
5.    Udoskonalenie programów edukacyjnych i zwiększenie ich atrakcyjności;
6.    Stworzenie przestrzeni do współpracy z biznesem i wspieranie działań promocyjnych budujących i kreujących markę nauk rolniczych na PBŚ.

Przyznana kwota dofinansowania wynosi  4 949 000,00 zł.
Projekt realizowany będzie w latach 2024-2027.
Jednostką realizującą Projekt jest Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt.
Osobą odpowiedzialną za przygotowanie wniosku oraz za realizację Projektu jest dr hab. inż. Aleksandra Dunisławska, prof. PBŚ.