Stypendia socjalne dla studentów - komunikat
18 października 2024

Studenci.

Przypominamy, że trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium socjalnego. Stypendium przysługuje studentom (stacjonarnym i niestacjonarnym) znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 1570,50 zł netto miesięcznie.

I tura składania wniosków trwa w USOSweb do końca października. Aby otrzymać świadczenie od października wniosek o stypendium musi być złożony do końca tego miesiąca.

UWAGA! wniosek o stypendium socjalne należy złożyć zaraz po wypełnieniu i podpisaniu przez studenta oświadczenia o dochodach. Nie należy czekać ze złożeniem wniosku do akceptacji oświadczenia o dochodach przez koordynatora z uczelni. Datą początku przysługiwania świadczenia jest data złożenia wniosku o stypendium, a nie samego oświadczenia o dochodach.

Przypominamy również, że tylko wnioski złożone w październiku (w turze I) i rozpatrzone pozytywnie mają gwarancję pokrycia w środkach funduszu. Wnioski złożone w listopadzie i później będą rozpatrywane pozytywnie tylko w sytuacji niewyczerpania środków.

Więcej informacji o stypendiach socjalnych - zobacz