Bezpieczna Ferma – innowacja produktowa, procesowa i marketingowa związana z chowem kurcząt brojlerów

Nr umowy o dofinansowanie:
00016.DDD.6509.00050.2018.02
Nazwa programu:
PROW 2014-2020
Wartość projektu:
2 707 872,00
Okres realizacji:
2020-02-01 - 2022-01-31
Kierownik projektu:
dr inż. Mirosław Banaszak
Instytucje zewnętrzne biorące udział w projekcie:

Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Hodowców Drobiu i Producentów Jaj; Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie; Zeolitex sp. z o. o. ;

Cel projektu:

Projekt ma na celu opracowanie technologii produkcji drobiu grzebiącego – kurcząt rzeźnych z zastosowaniem opracowanych dawek glinokrzemianów dodawanych do różnych typów popularnych ściółek oraz do pasz, które w rezultacie mają podwyższyć jakość pozyskiwanego żywca oraz zmniejszenie emisji szkodliwych gazów do środowiska przy jednoczesnym podwyższeniu standardów dobrostanowych podczas odchowu.

Opis projektu: