Otwarty Akademicki Festiwal Koszykówki Ulicznej w Bydgoszczy

Nr umowy o dofinansowanie:
UMOWA Nr SONB/SP/515273/2021
Nazwa programu:
Działalność upowszechniająca naukę (DUN) – typ wniosku: biblioteki, finansowane ze środków MNiSW w 2021 roku
Wartość projektu:
88 000,-
Okres realizacji:
2021.12.06 - 2022-07-06
Kierownik projektu:
mgr Grzegorz Skiba
Cel projektu:

Zakładanym celem wydarzenia sportowego jest przekazanie szerokiej publiczności (uczestnikom rozgrywek koszykarskich, kibicom i innym osobom biorących w nim udział) informacji o działalności organizatora (Politechniki Bydgoskiej) a dodatkowo ma również na celu rozpowszechnienie sportowej tradycji uczelni wśród społeczności akademickiej i mieszkańców miasta oraz zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w uczelnianym życiu sportowym przyszłych studentów.

Dokumenty/załączniki:

Projekt realizowany w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Opis projektu:

Dyscypliną wiodącą organizowanego wydarzenia będzie koszykówka 3x3 na zasadach turniejowych. Planowane przedsięwzięcie ma charakter rozgrywkowy o regionalnym zasięgu. Będzie obejmować 2 dni meczowe dostosowane do ilości zgłoszonych drużyn 4-osobowych. W rywalizacji wezmą udział przedstawiciele sportowego środowiska akademickiego PBŚ oraz innych uczelni z regionu. Również możliwy będzie udział dla zewnętrznych drużyn bez ograniczenia wiekowego i ze względu na płeć. Planuje się również powołać drużynę składającą się z kadry nauczycielskiej PBŚ jako jeden z elementów promocji uczelni. Turniej będzie polegać na rozegraniu w przestrzeni otwartej spotkań koszykówki 3x3, wyłonienie i nagrodzenie 3 najlepszych drużyn w każdej z 7 kategorii.