PROFESJONALNI I INNOWACYJNI SPECJALISCI OZE - kompleksowy program rozwoju studentów kierunku Inżynierii Odnawialnych Źródeł Energii Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy

Nr umowy o dofinansowanie:
POWR.03.01.00-00-K230/16-00
Nazwa programu:
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój; Oś III Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym
Wartość projektu:
Okres realizacji:
2017-09-01 - 2020-08-31
Kierownik projektu:
dr inż. Adam Mroziński
Cel projektu:

Celem głównym było podniesienie atrakcyjności na rynku pracy 60 studentów (24 kobiety oraz 36 mężczyzn) studiujących na kierunku Inżynierii Odnawialnych Źródeł Energii na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy poprzez objęcie kompleksowym programem wsparcia kluczowych kwalifikacji lub kompetencji (zawodowych, analitycznych i językowych) studentów wzmocnionym na etapie realizacji projektu ścisłą współpracą z potencjalnymi pracodawcami (warsztaty, wizyty studyjne) do VIII.2020 r.

Opis projektu:

Główne rezultaty projektu:

- 60 osób, które podniosły kompetencje w ramach działań uczelni wspartych z EFS;

- 24 osoby objęte wsparciem w projekcie, które będą kontynuowały kształcenie lub podejmą w ciągu 6 m-cy od zakończenia kształcenia zatrudnienie (40%).

Cel projektu będzie osiągnięty poprzez wdrożenie następujących form wsparcia (działań):

a) Certyfikowane szkolenia i warsztatowe zajęcia kształtujące kompetencje.

b) Dodatkowe zajęcia praktyczne w zespołach projektowych w formule warsztatów badawczych.

c) Wizyty studyjne u pracodawców branży OZE.

Zakres działań przewidzianych w projekcie prowadzi do uzyskania następujących kompetencji lub kwalifikacji studentów:

- zawodowych,

- językowych,